PILNY KOMUNIKAT: Częściowe wykwaterowanie akademików

na zdjęciu widoczny jest żółty budynek - dom studencki UŚka zlokalizowany na osiedlu akademickim w Cieszynie

W związku z sytuacją nadzwyczajną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2, działania władz województwa nieuchronnie zmierzają do zagospodarowania domów studenckich, którymi dysponują śląskie uczelnie i przeznaczenia tych obiektów dla osób podlegających kwarantannie.

Rekomendujemy, aby Ci którzy mogą udać się do własnych domów, uczynili to najszybciej jak to będzie możliwe, najlepiej od jutra rana (wtorek, 17 marca 2020). W przypadku studentów, którzy nie mogą znaleźć schronienia we własnych domach, gwarantujemy im zakwaterowanie, aczkolwiek należy liczyć się z czasowym przeniesieniem do innego pokoju, a nawet do innej lokalizacji.

Rzeczy osobiste, które pozostaną na miejscu, zostaną komisyjnie zabezpieczone i przekazane do depozytu. W miarę możliwości, prosimy o zabezpieczenie mienia, używając kartonów oraz worków, które będą zainteresowanym dostarczane na bieżąco.

Bardzo prosimy o pilny kontakt z administracją DS w celu ustalenia i zaplanowania wszystkich szczegółów.

Studenci, którzy opuścili pokój akademicki w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych, zostawiając w nim swoje rzeczy osobiste, od jutra (wtorek, 17 marca 2020) nie będą ponosić dalszych opłat, podobnie jak studenci, którzy dokonali wykwaterowania ze względu na nakaz wykwaterowania. Rzeczy studentów zostaną komisyjnie zabezpieczone i przekazane do depozytu.

Informacja z dnia: 16.03.2020 r., g. 22.32